Dary muzeu

29.10.2023

Průběžně dostáváme různé historické předměty. Jsme za to rádi. Děkujeme všem sousedům, kamarádům a známým za všechny dary, které věnovali muzeu. Díky vám všem neskončí řada zajímavých předmětů na skládce a budou v muzeu připomínat um našich předků.

Jedním z nejcennějších darů je pro nás portrét pana pekaře Papeže, který se tímto vrátil domů a může opět dohlížet na dění v Pekárně.

Stále hledáme předměty běžné potřeby z minulých století nejlépe ze Mšena a okolí do nově vznikajícího muzea pekařství a cukrářství. Uvítáme i dobové fotografie a původní místní recepty. Máme založenou Knihu dárců, kde můžete zapsat příběh k darovanému předmětu. Kniha dárců možná bude místem, kde pamětníci zaznamenají svoje paměti a doplní prázdná místa v historii Pekárny.

Přijít můžete kdykoliv během akcí nebo si můžeme domluvit termín na tel. 777 313 751. Na Pekárně nás čeká ještě hodně práce a určitě do Mšena pojedeme i během zimních víkendů. Momentálně naše pracovní morálka trochu upadá, ale věřím, že to je jen dočasné. Chceme vše dotáhnout do zahájení sezóny.