Třeba jen na jeden den. Také vás někdy napadlo mít vlastní obchod? Máte produkt, který byste rádi představili a nabídli k prodeji? U nás si můžete pronajmout krám třeba jen na jeden den. Budou vám k dispozici i další historické prostory pro prezentaci. Výhodou je i možnost propojení s uzavřeným dvorem a zahradou.

Vydali jsme absolventskou vizitku. Jakmile se vyprodá, plánujeme vydat novou s novým motivem. Rádi jezdíme na výlety a turistický deník nahrazuje často nedokonalou paměť. Celý projekt sleduji od samého začátku a zakladateli jsem vždy fandila.

V sobotu 18. května jsme uspořádali Den s řemeslem. Navzdory počasí se program vydařil a návštěvníků během odpoledne stále přibývalo. Ohlasy byly veskrze kladné. Zvláště od těch, kteří drželi v ruce skleničku s vynikajícím moravským vínem z Vinařství Hradilovi.

První sklizeň ze sadu. Všude samá pampeliška, tak nešlo odolat. Než vytáhnu sekačku, obcházím trávník a trhám ty nejhezčí květy. Vařit budu až doma. Na Pekárně zatím nespíme. Všude v domě se stále drží zima. Ale lepší se to. Větráme jak to jde a teplo se pomalu dostává i dovnitř.

Nově jsme pro vás připravili nabídku kurzů, kterou budeme dále rozšiřovat. Přijďte si odpočinout do historických prostor muzea a přilehlé zahrady. Vyzkoušejte si nové dovednosti a vyrobte si svůj předmět, který si odnesete domů. Zapomeňte na starosti a užijte si příjemný den.

Setkání na Družebnou neděli proběhlo v příjemné atmosféře a za velkého zájmu návštěvníků. Poprvé jsme na dvoře zprovoznili historická kuchyňská kamínka. S tímto záměrem jsme je uschovali a přenášeli z místa na místo, abychom je uchránili před zničením. K naší radosti fungovala podle představ a mohli jsme v rámci prohlídky vyzkoušet dobové recepty....

Děkujeme za milá slova v novinách Mšensko v čísle 11 na straně 3. Jsme rádi za hojnou účast na našich prozatím nahodilých akcích. Věřím, že se budeme scházet častěji. Na Pekárně plánujeme mimo jiné autorské výstavy. Historicky první byla výstava dětských prací žáků ZUŠ Mšeno, která proběhla v rámci říjnového dne otevřených dveří. Připomínáme...

Adventní den otevřených dveří je za námi. Užili jsme si příjemné odpoledne. Děkujeme všem, kteří si našli před svátky čas. Zahřáli jsme se svařeným vínem, osladili život cukrovím a připomněli si vánoční zvyky. Nakrojili jsme vánočku a leccos k snědku se našlo i u Veroniky z České farmy Mšeno, která opět prodávala u nás v krámu.

Potřebovali jsme okno do přístěnku u pekárny. Rozhodli jsme se pro kovové tabulkové. Prostor je vlastně dílenský a navazuje na pekárnu. Naproti ve stodole jsou podobná. Chtěli jsme, aby se vzhled budov směřujících do nádvoří propojil. Myslím, že se to podařilo.