Den otevřených dveří

20.08.2023

V neděli 27. 8. 2023 nanečisto otevírá Muzeum pekařství a cukrářství ve Mšeně.

Náš inzerát vyšel v srpnovém vydání Mšensko a z různých stran máme pozitivní reakce. O zveřejnění jsme se dozvěděli v Hospůdce na Romanově a hned jsme běželi koupit výtisk na památku. Sousedé a milovníci historie v neděli se na vás těšíme. Pro ty, kteří by váhali, zda máme otevřeno, jsme připravili dočasný vývěsní štít. Poprvé jej zavěsíme v neděli, kdy otevíráme nanečisto pouze na jeden den pro všechny, kteří chtějí přinést a uchovat dobový předmět, recept, místní příběh apod. Ideálně s tématikou pekařství
a cukrářství ve Mšeně a okolí, ale rádi vystavíme i jiné řemeslné předměty, na které možná navážeme při plánovaných akcích a řemeslných kurzech.

Nabídku kurzů najdete během zimy na našich stránkách. Již jsme otevření i pro ty, kteří by chtěli využít náš prostor a uspořádat kurz vlastní.

Prostory muzea ještě nejsou zcela hotové. Na některých místech probíhají stavební práce. Chybí hodně dodělávek a nečekejte pohled umytými nablýskanými okny. Všemi silami ale směřujeme k částečnému otevření v sezóně 2024, kdy můžeme společně slavit 100 let od postavení pece. Vlastní dům zde ale stál už dávno předtím. Podle mapy stabilního katastru z roku 1842 již v dnešní podobě.