Kurz Macramé - drhání

17.05.2024

Přihlásit do kurzu se můžete do 10. 5. 2024. Počet míst je omezený.

Odpočiňte si při kreativní práci v prostorách muzea a přilehlé zahrady. Připomeňte si um našich předků. Vyzkoušejte si nové dovednosti.

Drhání je velmi stará řemeslná technika pocházející z arabských zemí. Slovo makramé je odvozeno od arabského "migramah" (třáseň) nebo od tureckého "magrama" (vyšívaný šáteček). Do Evropy tuto techniku přinesli Maurové přes Španělsko asi v 13. století.

Na kurzu budete pracovat s různými druhy provázků a naučíte se několik základních uzlů: plochý, rypsový, spirálu, řetízek,... Pomocí kombinování těchto uzlů budete vytvářet různé vzory. Technikou drhání se dá vytvořit náramek, náhrdelník, přívěšek ke klíčům, nástěnná dekorace, závěs na květináč, zdobený svícen ze skleněné lahve, nebo zdobená skleněná váza.

Vhodné pro děti od 12 let.

Termín: 18. 5. 2024 od 13 do 17 hodin

(počet míst v kurzu je omezený)

Lektorka: Renáta Němečková

Renáta Němečková se věnuje řemeslným technikám. Své dovednost předvádí na řemeslných jarmarcích a ve skanzenech. Vede kurzy pro dospělé. Mimo to učí na ZŠ v Kralupech nad Vltavou esteticko-výchovné předměty a vede kroužky keramiky.

Kurz proběhne v rámci Dne s řemeslem. Během dne bude probíhat souběžně více kurzů. Účastnit se můžete pouze jednoho. Účastníky dalších kurzů budete potkávat během dne a uvidíte vzniklé výrobky. Všechny budou k prezentaci na závěr kurzu v pauze před koncertem skupiny Vlkobití. Koncert přijměte jako odměnu za celodenní snažení.

CENA: 700 Kč