Kurz Ošatky ze slámy

18.05.2024

Přihlásit do kurzu se můžete do 10. 5. 2024. Počet míst je omezený.

Odpočiňte si při kreativní práci v prostorách muzea a přilehlé zahrady. Připomeňte si um našich předků. Vyzkoušejte si nové dovednosti.

Přihlašte se do kurzu:

Ošatky ze slámy

Během sedmihodinového kurzu se seznámíte se starodávnou řemeslnou technikou a vytvoříte si vlastní slaměnou ošatku. Pletení ošatek je ideálním prostředkem k vyčištění hlavy od každodenních starostí 
a jedinečnou příležitostí k získání radosti z výsledku své práce.

Materiál na pletení (obilná sláma a ratanová šéna) a zapůjčení šídla, tulajky, zástěry a přezutí jsou v ceně kurzu.

S sebou: nůžky, rozprašovač na vodu

Kurz je vhodný pouze pro dospělé.

Termín: 18. 5. 2024 od 9 do 16 hodin 

(počet míst v kurzu je omezený)

Lektorka: Renáta Němečková

Renáta Němečková se věnuje technikám pletení ze slámy již od dětství. V posledních 15 letech se zabývá pletením ošatek ze slámy. Používá žitnou slámu a vrbové, pedigové, či ratanové šény. Svou dovednost předvádí na různých řemeslných jarmarcích a ve skanzenech. Vede kurzy pro dospělé. Mimo to učí na ZŠ v Kralupech nad Vltavou esteticko-výchovné předměty a vede kroužky keramiky.

Kurz proběhne v rámci Dne s řemeslem. Během dne bude probíhat souběžně více kurzů. Účastnit se můžete pouze jednoho. Účastníky dalších kurzů budete potkávat během dne a uvidíte vzniklé výrobky. Všechny budou k prezentaci na závěr kurzu v pauze před koncertem skupiny Vlkobití. Koncert přijměte jako odměnu za celodenní snažení.

CENA: 1600 Kč

Přihlaste se do kurzu

Po zarezervování místa vám bude zaslána faktura.

Částka kurzovného je nevratná, ale můžete za sebe v případě potřeby sehnat náhradníka. Peníze jsou vráceny v případě nenaplnění kurzu, nebo nemoci lektora.