Řemeslné kurzy

21.03.2024

Nově jsme pro vás připravili nabídku kurzů, kterou budeme dále rozšiřovat. Přijďte si odpočinout do historických prostor muzea a přilehlé zahrady. Vyzkoušejte si nové dovednosti a vyrobte si svůj předmět, který si odnesete domů. Zapomeňte na starosti a užijte si příjemný den.

Prostory staré pekárny jsme začali rekonstruovat se záměrem obnovení historických prvků a otevření prostoru veřejnosti. Rádi bychom zachovali v paměti um našich předků. Připravujeme nabídku řemeslných kurzů, ve kterých vás zkušení lektoři zasvětí do tajů daného řemesla. V našich kurzech pro vás bude připravený veškerý materiál a vy si budete moci vše vyzkoušet.

První Den s řemeslem 18. května 2024 od 9 do 16 hodin

Již teď se můžete přihlásit do kurzů:

Ošatky ze slámy

Celodenní kurz je určený pro dospělé. Během dne se seznámíte se starodávnou řemeslnou technikou a pod vedením zkušené lektorky Renáty Němečkové si vytvoříte vlastní slaměnou ošatku.

Cena 1600Kč za osobu.

Kukuřičného šustí

Celodenní kurz je určený pro dospělé. Pod vedením zkušené lektorky Tamary Jandourkové si vytvoříte a odnesete pět výrobků. Kukuřičné šustí je krásný a tvárný materiál, z kterého lze vytvořit téměř cokoliv. A vy se to naučíte.

Cena 1250Kč za osobu.

Oba kurzy probíhají souběžně. Účastnit se můžete pouze jednoho. Účastníky druhého kurzu budete potkávat během dne a uvidíte vzniklé výrobky. Všechny budou k prezentaci na závěr kurzu v pauze před koncertem skupiny Vlkobití. Koncert přijměte za odměnu za celodenní snažení.

Počet míst je omezený. Přihlášky do kurzu posílejte na e-mail: muzeum@nastarepekarne.cz

Nabídku kurzů budeme dále rozšiřovat podle dohody s lektory. S případnou nabídkou organizování kurzu nás kontaktujte. Lektorům nabízíme reklamu na našich akcích a webové stránce zdarma.

Pronajměte si prostory pro vlastní akci. Využijte zrekonstruované muzeum podle svého.

Provoz muzea: květen - říjen