To byla Družebná neděle

10.03.2024

Setkání na Družebnou neděli proběhlo v příjemné atmosféře a za velkého zájmu návštěvníků. Poprvé jsme na dvoře zprovoznili historická kuchyňská kamínka. S tímto záměrem jsme je uschovali a přenášeli z místa na místo, abychom je uchránili před zničením. K naší radosti fungovala podle představ a mohli jsme v rámci prohlídky vyzkoušet dobové recepty. Na místě jsme smažili pokroutky, boží milosti a podle plánu se ochutnávala i pučálka. Vaření venku bylo příjemnou zábavou a určitě ho na dalších akcích zopakujeme. Zalovíme v historických kuchařkách a ochutnáme typická jídla našich předků.

Během odpoledne jsme si připomenuli zvyky celého postního období od Masopustu po Velikonoce. Návštěvníci si procházeli prostory muzea podle své volby samostatně nebo v rámci komentované prohlídky. Zájemci si mohli vyzkoušet zdobení kraslic vybrušovací technikou a někteří se účastnili
i samotného smažení. Účast byla hojná. Jsme za to rádi. Děkujeme všem za návštěvu a těšíme se na příště.

Kromě pokroutek a božích milostí byly v nabídce Muzea další velikonoční sladkosti jako např. jidáše. Na Družebnou neděli nesměly také chybět družbance, typické plněné koláče, které nabízela Česká farma Mšeno. Pro mlsali to byl ráj na zemi.

Připravujeme další akce. Nejbližší bude 27. dubna 2024. Více k programu najdete v brzké době
v pozvánkách.